Lubimy wczesną wiosnę – kwiatowe kompozycje

Wczesna wiosna, to jeden z ulubionych momentów w ciągu roku dla większości z nas. Nadchodzą miesiące, za którymi tęskniliśmy podczas długiej zimy. Choć wiosnę czuć już w powietrzu i słychać ożywione głosy ptaków, zima wciąż o sobie nie daje zapomnieć.
0.1
Lubimy wczesną wiosnę, za świeżość w ogrodach, pęczniejące pąki na drzewach i młode pędy przebijające się przez glebę. Wiosna to powrót wspaniałych kolorów, dających energię i wpływających pozytywnie na nasz nastrój. Pierwsze wiosenne kwiaty i stworzone z nich kompozycje, doskonale nadają się do tego, by wprowadzić wiosnę do domu.
0.2
0.3
Kolory wiosny, to kolory symbolizujące niebo i słońce – kontrastowe barwy, występujące w przyrodzie w niezliczonych odcieniach. Kolor żółty, odwiecznie związany z ciepłem i radością – kolor niebieski, to symbol spokoju i łagodności.
1
1.2
2
Sprawdzone kombinacje kwiatów żółtych i niebieskich, idealnie nadających się do doniczkowych kompozycji, to wczesno kwitnące bratki, żonkile i krokusy. Ja dodałam jeszcze różowe stokrotki, żeby bukiet był bardziej kolorowy.
1.3
1.5
Moje kompozycje mają sielski charakter, przypominające aranżacją wiejski ogródek. Do ich wykonania wykorzystałam zwykły wiklinowy koszyk i starą wazę na zupę.
2.3
2.4
Można je ustawić na stole, albo w dowolnym, wyeksponowanym miejscu. Będą wspaniałą ozdobą domu, szczególnie w okresie wielkanocnym.
W ubiegłym roku, do stworzenia kwiatowej kompozycji, użyłam podobnej kombinacji roślin. Ale drobne detale zdecydowały o jej odmiennym charakterze. Postarzana doniczka i odpowiednie tło sprawiły, że powstała elegancka kompozycja vintage.
3.1
3
3.2
Jak stworzyć taką kompozycję? Opis, krok po kroku, znajdziecie tutaj klik → Dekoracja sezonu – wiosenny bukiet kwiatów
Być może, moje pomysły będą dla Was inspiracją  🙂

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: