Lago di Misurina i Lago d’Antorno – nierzeczywisty pejzaż

Po drodze na górskie szlaki Dolomitów, pomiędzy Cortiną d’Ampezzo a schroniskiem Auronzo i słynnymi Tre Cime di Lavaredo, przejeżdża się blisko dwóch magicznych jezior – Lago d’Antorno i Lago di Misurina.
9
8
Lago di Misurina
Jezioro Misurina jest największym naturalnym jeziorem w Cadore (obwód wynosi 2,6 km, a głębokość 5 metrów). Leży na wysokości 1 754 m n.p.m. w Misurina, wiosce Auronzo di Cadore (Belluno). Dzięki dużej powierzchni, jezioro może oddać cały majestat odbijającego się w tafli Sorapis. Wtulony w krajobraz jeziora hotel, położony na południowym brzegu, przenosi nas w początki XX wieku.
10
Podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Cortinie w 1956 roku, na zamarzniętej tafli jeziora odbywały się zawody w łyżwiarstwie szybkim.
Wyjątkowe właściwości klimatyczne obszaru wokół jeziora sprawiają, że powietrze tu jest szczególnie odpowiednie dla osób cierpiących na choroby dróg oddechowych (jedyne  we Włoszech centrum leczenia astmy dziecięcej). 
Na północ od jeziora Misurina, jadąc drogą prowadzącą do Tre Cime di Lavaredo, znajduje się Lago d’Antorno.
4
Lago d’Antorno
To małe, przepięknie położone  jeziorko  z zachwycającym widokiem i odbijającym się w jego tafli obrazem gór, jest moim ulubionym przystankiem w drodze na górskie szlaki. Niezależnie od pory roku i dnia, niebo i góry tworzą na powierzchni wody urzekającą kompozycję. W pobliżu jeziora Antorno znajduje się wiele szlaków turystycznych prowadzących do łańcucha Sorapiss, Monte Piana, Cadini di Misurina oraz wspomnianego Tre Cime.  (Letnią wyprawę na Sorapiss opisałam tutaj klik→ Lago di Sorapiss, magiczne jezioro Dolomitów )
3
5
2
1
Pomimo, iż oba jeziora położone są wzdłuż drogi, dają możliwość spędzenia przyjemnych chwil. Atmosfera tych miejsc, ich nierzeczywisty pejzaż sprawia, iż  odnosi się wrażenie jakby czas się zatrzymał.

 

  Thank you for visiting! 🙂

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: