Jesienne przymrozki – ogród szronem malowany

Kiedy kończy się jesień i opadną liście z drzew, ogród wydaje się zastygać w oczekiwaniu na pierwszy śnieg. Ale wystarczy jedna mroźna noc, a po niej poranek rozświetlony słońcem, żeby ogród stał się znów atrakcyjny.
Poranne przymrozki zwiastujące zimę, malują na opadłych liściach, przekwitłych kwiatostanach i suchych trawach, skrzące się desenie.
4
Większość roślin jest dekoracyjna cały rok, a niektóre wręcz zyskują nowe piękno właśnie teraz, kiedy nadchodzi zima. Na ogrodowych rabatach wspaniale prezentują się pobielone szronem przekwitłe główki rudbekii, albo pełne majestatu, uschnięte kwiatostany hortensji.
7
8
6
Płatki kwitnących jeszcze przed chwilą róż, wyglądają jak posypane cukrową dekoracją.
1
3
2
9
Subtelnego uroku całemu obrazowi, dodają wyniosłe trawy – miskanty i rozplenice – lekko poruszane podmuchami mroźnego wiatru.
16
17
10
Pokryte szronem rośliny, kamyki nad stawem i najzwyklejsze ogrodowe przedmioty, otrzymują magiczną oprawę.
15
14
13
W warzywniku wciąż zielone listki szałwii, wyglądają bardzo dekoracyjnie, a jarmuż staje się jeszcze smaczniejszy po przemrożeniu.
18
19
12

 

 

 

 

                 Thank you for visiting 🙂

  1. Otworzyłam pierwszy raz Twojego bloga. Popatrzyłam na zapowiedzi i wybrałam post z najdelikatniejszymi obrazami, tak czystej, pięknej natury, można by rzec, nie wszystko złoto co się świeci, a tu w tym wypadku, może nie pozorne, ale złoto przyrody. Dziękuję za ucztę dla oczu. Pozdrawiam Basia

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: