Narciarstwo biegowe, sport dla miłośników gór

Narciarstwo biegowe staje się coraz bardziej popularne. Podobnie jak skitouring i narciarstwo pozatrasowe, jest wymarzoną formą odpoczynku dla miłośników gór.
22
Narciarstwo biegowe uprawiane amatorsko to jeden z najzdrowszych i najmniej urazowych sportów.  Nasz organizm odnosi wiele korzyści z uprawiania tego sportu, które wynikają z zaangażowania wielu dużych grup mięśniowych.
25
Najbardziej zaangażowane w wysiłek są mięśnie kończyn górnych, grzbietu, brzucha i kończyn dolnych. Powoduje to równomierny i symetryczny rozwój mięśni. Właśnie ta harmonijna praca mięśni, poprawia sylwetkę i postawę ciała. Wzmocnione ćwiczeniami mięśnie, chronią kręgosłup oraz stawy przed urazami.
Narciarstwo biegowe poprawia także koordynację ruchową oraz równowagę. Podobnie jak treningi aerobowe, wymaga zużycia dużej ilości energii. Świetnie więc nie tylko wzmacnia mięśnie, ale  poprawia wydolność całego organizmu. Dodatkowo, dzięki dużej intensywności, spala kalorie.

24

Narciarstwo biegowe daje ogromną przyjemność z obcowania z przyrodą i możliwość podziwiania zimowych krajobrazów z dala od narciarskiego zgiełku.
21
27

20

Ponieważ styl klasyczny rozwinął się z naturalnego kroku, poruszanie się na nartach biegowych jest intuicyjne i łatwe do nauczenia. Nie wymaga od nas specjalnych umiejętności. Kilka lat temu uległam wypadkowi, który wyłączył mnie (przynajmniej na razie) z niektórych form aktywności i narciarstwo biegowe okazało się dla mnie doskonałą alternatywą zimowego wypoczynku.
23
W krajach alpejskich, narciarstwo biegowe jest bardzo popularne i każda, nawet mała miejscowość ma świetnie przygotowane trasy do uprawiania tego sportu.  Ja swoich sił, w nowej dla siebie dyscyplinie sportu, próbowałam we wcześniej już opisywanej przeze mnie, włoskiej Soldzie, w Val Venosta, u podnóża majestatycznego masywu Ortler (o Soldzie możesz przeczytać tutaj:  Sezon narciarski czas zacząć ).

1

45

Solda dysponuje 7,5 km trasą biegową położoną na wysokości 1900 m n.p.m., o niewielkim stopniu trudności. Trasa przebiega na dnie doliny ze wspaniałym widokiem na panoramę gór.
solda4
Trasa biegowa jest ośnieżona naturalnym śniegiem i dobrze utrzymywana, aż do późnej wiosny. Wszystkie wejścia na szlak znajdują się praktycznie w samym centrum Soldy.
solda5

16

Niewątpliwą zaletą narciarstwa biegowego jest niska cena sprzętu oraz bezpłatne wejścia na trasy biegowe 🙂
Zimą w Soldzie, podobnie jak w innych miejscowościach alpejskich, część szlaków górskich jest świetnie przygotowana do uprawiania turystyki pieszej.

4

3

12

8Każdy turysta odwiedzający schronisko Schaubachhütte Rifugio Cittá di Milano na wysokości 2581 m, jest witany przez zabawnego czworonoga.

13

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: