Naturalne dekoracje na Boże Narodzenie

Dni poprzedzające Boże Narodzenie są wyjątkowe, myślimy o wieczerzy, prezentach i choince. I niezależnie od tego jak obchodzimy Święta – tradycyjnie czy nowocześnie i czy na stole króluje barszcz czy grzybowa – magiczny klimat udziela się jednakowo wszystkim.
7
Boże Narodzenie to czas w którym blask błyszczących i mieniących się kolorami ozdób jest w pełni usprawiedliwiony. Ale najpiękniej wygląda dom przystrojony naturalnymi ozdobami. Samodzielnie wykonane dekoracje z gałązek i szyszek są przepiękną ozdobą wigilijnego stołu. Płonące świeczki podkreślą uroczysty nastrój, a unoszący się zapach lasu wprowadzi do domu prawdziwie świąteczny klimat.
1
Do stworzenia naturalnych dekoracji potrzeba jedynie szyszek, gałązek iglaków, jemioły czy ostrokrzewu. Bardzo dekoracyjne będą także wszystkie gałązki z czerwonymi kuleczkami owoców np. jarzębina, głóg albo irga. Przydadzą się też kolorowe wstążki i sizalowe sznurki. Wszystkie elementy najlepiej łączyć klejem na gorąco.
Bożonarodzeniowe stroiki najczęściej mają kształt koła, ale ja tym razem wykonałam oryginalną kompozycję, mocując wszystkie elementy na grubym kawałku kory.
2
Podstawa tego stroika wykonana jest z kory do której przymocowałam specjalne podstawki pod świece (można je kupić w sklepie z art. dekoracyjnymi). Całość ozdobiłam mchem, szyszkami i gałązkami iglaków. Gałązki irgi z czerwonymi owocami dopełniają tą w pełni ekologiczną kompozycję.
3

4

5

6

Leśne skarby zebrane podczas rodzinnego spaceru mogą posłużyć do wykonania prostych ozdób. Wystarczy przykleić ozdobne kokardki ze wstążek i sznureczki do zawieszania bezpośrednio do szyszek. Najlepiej użyć do tego pistoletu do klejenia na gorąco, wtedy mocowanie będzie wystarczająco silne. Tego typu ozdoby można wieszać także na zewnątrz domu – w ogrodzie bądź na tarasie.

8

10

11

Musicie pamiętać o tym, że mchu nie wolno zbierać w lesie – w Polsce jest pod ochroną. Można kupić go w sklepach ogrodniczych ze stoiskami dekoracyjnymi.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: