DIY: Świeże pomysły na balkonowe aranżacje

Wiosna to świeża zieleń i eksplozja kolorów. Odśwież swój balkon i stwórz wyjątkowe miejsce do wypoczynku.
Do wczesnowiosennych kompozycji świetnie nadawały się bratki i stokrotki, odporne na nocne wahania temperatur. Na szczęście zimne dni już za nami i możemy pomyśleć o znacznie bardziej urozmaiconym upiększeniu naszych balkonów i tarasów.
16
17
Sklepy ogrodnicze oferują całą gamę różnorodnych gatunków i odmian roślin balkonowych, kwitnących od wczesnej wiosny do jesieni.
Balkonowe skrzynki możesz przygotować tradycyjnie, wybierając do posadzenia w nich jeden z niezawodnych gatunków – pelargonie lub surfinie, ale możesz stworzyć jedyną w swoim rodzaju kompozycję na balkon. Pokażę Wam, jak stworzyć uderzający układ, używając wiosennej zieleni i majowej eksplozji kwiatów.
4
12
WSZYSTKO CZEGO POTRZEBUJESZ:
skrzynki balkonowe (najlepiej z gotowym, solidnym mocowaniem do zawieszenia na balustradzie)
ziemia, gotowe podłoże do roślin balkonowych
żwir lub keramzyt na drenaż
i najważniejszy punkt – kwiaty  
MÓJ WYBÓR:
Fuksja
Petunia
Żeniszek meksykański
Smagliczka nadmorska
15
Do obsadzenia balkonowych skrzynek świetnie nadają się rośliny jednoroczne.  Wybierz różne gatunki kwiatów, pasujące barwą do Twojej kompozycji. Ja wybrałam kwiaty w odcieniach różu, fioletu, a żeby przełamać monotonię dodałam kolor biały. Zastosowałam też różną formę roślin – od wyższych roślin, do niskich, lekko (a gdy podrosną – kaskadowo), zwieszających się ze skrzynek.

11

9

Gdy masz już wybraną swoją bazę roślin, wsyp na dno doniczek warstwę drenażu (upewnij się, czy doniczki mają otwory na odpływ nadmiaru wody), wypełnij skrzynki ziemią (najlepiej gotową mieszanką do roślin balkonowych, masz wtedy pewność, że ziemia ma odpowiedni odczyn i wszystkie składniki potrzebne roślinom kwitnącym).
Zacznij wypełniać układ roślinami wyższymi, stopniowo umieszczając w ziemi te niższe. Następnie wypełnij wszystkie luki i przód skrzynki, mniejszymi bardziej delikatnymi kwiatami.
23
Efekt zniewalający! i to nie tylko wizualnie, ale i zapachowo!
7
5
3

Pamiętaj o właściwej pielęgnacji posadzonych roślin. Proste zabiegi sprawią, że Twoje okazy na balkonie będą długo kwitnąć. Zapewnij im regularne nawożenie i podlewanie. Usuwaj także przekwitnięte kwiaty, pobudzi to rośliny do wytwarzania nowych.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: