Afternoon Tea & A Bank Robbery

Cóż może być bardziej angielskie niż popołudniowa herbatka w samym sercu Londynu, z widokiem na Westminster i Big Ben.
49
Kilka dni temu zostałam zaproszona do londyńskiego hotelu Marriott, na prawdziwie angielskie, jedyne w swoim rodzaju Afternoon Tea.

52

Tradycyjna popołudniowa herbata serwowana jest w spektakularnych wnętrzach historycznego Library Lounge w County Hall (oficjalnie otwartym w 1922 roku przez króla Jerzego V) z widokiem na Big Ben i Houses of Parliament (The Palace of Westminster).
11
 Biblioteka z pełnymi książek, dębowymi regałami, popiersiami znanych postaci (Miltona, Szekspira, Platona ), zachwyca swoim wyglądem. Wszystkie detale wraz z kominkiem w południowej części sali, tworzą wspaniałą, prawdziwie brytyjską atmosferę, w której można delektować się doskonałymi przekąskami i niezwykłą ofertą herbat.
33

34

3

Rytuał Afternoon Tea swoje początki zawdzięcza księżnej Annie, która na początku 1800 roku, wprowadziła czas na herbatę i przekąski każdego popołudnia. W tamtym czasie wspólnie jadano jedynie dwa posiłki: wcześnie rano – śniadanie i późnym wieczorem – kolację. Wprowadzona między posiłkami popołudniowa herbata z podwieczorkiem, stała się angielską tradycją kultywowaną przez kolejne wieki. Zwyczaj Afternoon Tea zmieniał się przez lata, aby w końcu stać się lekkim posiłkiem do herbaty, który łagodzi uczucie głodu w oczekiwaniu na wieczorny posiłek.

2

7

5
Na popołudniową herbatę i delikatny posiłek, składają się najwyższej jakości małe kanapki, świeżo pieczone maślano–drożdżowe bułeczki, tzw. scones, które podawane są z gęstą, maślaną śmietanką i dżemami, a także wybór deserów wykreowanych przez szefa kuchni. Afternoon tea uzupełniona jest bogatym wyborem wyśmienitych angielskich herbat i naparów z ziół lub suszonych owoców. Cała ceremonia staje się jeszcze bardziej odświętna, gdy do zestawu zamawia się lampkę schłodzonego szampana.

39

19

23

20

Afternoon Tea w County Hall jest naprawdę wspaniałym doznaniem.

48

Serdecznie dziękuję Julii, Richardowi i Georgii.

 


 

Jeśli Londyn, to także obowiązkowo teatr. Tym razem na West Endzie, obejrzałam komedię “The Comedy About A Bank Robbery”.

50

32

Błyskotliwa komedia, z kapitalną, niezwykle pomyślaną scenografią i wspaniałą obsadą aktorską, w której bezcenny diament zostaje powierzony miejscowemu bankowi. Ale w mieście, w którym każdy jest oszustem i nawet mewom nie można ufać, wszystko może się wydarzyć. A co może pójść nie tak? To trzeba zobaczyć. Śmialiśmy się do łez 🙂
51
Jeśli nie macie kupionych wcześniej biletów, trzeba odwiedzić punkt The Official London Theatre Ticket Booth na Leicester Square, gdzie po okazyjnej cenie (niższej nawet o 30-60 procent), można kupić bilety na bieżące spektakle.

  1. Jeśli oczekujecie doznań typowo angielskich to oczywiście County Hall i Afternoon Tea z podwieczorkiem (cena od 36-41 funtów), ale stolik trzeba zamówić dużo wcześniej. Przyjemna francuska knajpka to Chez Antoinette w Covent Garden (30, The Market, WC2E 8RE), można napić się tu herbaty i wina, zjeść dobry deser.
   Bardzo dobra kuchnia i w przystępnej cenie, włoska restauracja Carluccio’s w Covent Garden (2A Garrick Street WC2E 9BH).
   Jeśli szukacie spokoju w samym centrum, to polecam kawiarnię w księgarni Waterstone London 203/206 Piccadilly, W1J 9HD, gdzie po szaleństwie kupowania i oglądania (na kilku piętrach) książek, można zaszyć się na poziomie -1 i zamówić (niedrogo) herbatkę dla 2 osób. Miejsc takich jak kawiarnia w Shakespare’s Globe, czy w National Theatre i tarasu na najwyższym piętrze z widokiem na South Bank nie muszę Wam pewnie zachwalać 🙂 Pozdrowienia.

   Polubione przez 1 osoba

 1. Moja siostra jest teraz w Londynie; zdarza się to każdego roku przez długi czas.
  Czy lubisz balet? Moja siostra jest choreografką, asystentem amerykańskiego mistrza Roberta Northa; każdego roku, w listopadzie, pracuje w teatrze Peacock Theatre w West End, aby przygotować świąteczny balet The Snowman.

  Polubione przez 1 osoba

  1. Mi piace il balletto. Andiamo spesso per spettacoli di balletto. Mia figlia più giovane, una volta frequentato scuola di ballo, ha interesse per la letteratura e il teatro. Quindi andiamo a Londra per libri e teatro. Forse un giorno saremo in grado di vedere la coreografia di tua sorella 🙂

   Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: