Zimowe aktywności – biegówki na Magurce Wilkowickiej

Nowy Rok przywitał nas cudowną zimą. Świeży śnieg przykrył górskie szlaki i w niektórych miejscach uzbierało się go naprawdę sporo 🙂
panorama
Podczas gdy w Tatrach, z powodu obfitych opadów śniegu i zagrożenia lawinowego, zamkniętych jest większość szlaków, w Beskidach panują idealne warunki do uprawiania zimowych aktywności.
5
6
Dla tych, którzy stronią od zgiełku wielkich kurortów narciarskich i cenią sobie obcowanie z przyrodą, idealnym rozwiązaniem wydają się „piesze wycieczki na nartach” , a więc narciarstwo skiturowe, albo narciarstwo biegowe. Niedawno opisywałam szlaki turystyczne na Magurkę Wilkowicką możecie o tym przeczytać tutaj klik → Beskid Mały – spacerem na Magurkę Wilkowicką . Przy tej okazji wspominałam o doskonałych terenach do uprawiania narciarstwa biegowego.
3
2
13
Choć tradycje narciarskie na Magurce Wilkowickiej mają sto lat i sięgają czasów arcyksiężnej Marii Teresy Habsburg, która przyjeżdżała tu na narty, to dopiero niedawno powstały tu prawdziwe, homologowane trasy biegowe, spełniające wymogi FIS.

panor

06

11
12
09

01

14

Przygotowano cztery trasy o długościach: 1,2 km, 2,5 km, 3,3 km i 3,75 km. Wszystkie są spokojne i niewymagające, o niewielkich podbiegach (max.nachylenie 17,9%, średnie nachylenie 10,8%), można łączyć je w pętle. Stanowią fantastyczny teren na rodzinny wypad – dla tych którzy ślizgają się na nartach od dawna i dla tych którzy stawiają pierwsze kroki, także dla wszystkich, którzy wolą spacer. Bliskość schroniska stanowi duży komfort, w mroźne dni można tu odpocząć i ogrzać się przy gorącej herbacie 🙂

03

02
04
Bliskość Bielska-Białej, a więc łatwy dojazd, wspaniały widok na Beskid Śląski i Żywiecki od Klimczoka aż po Wielką Raczę, czynią te tereny niezwykle atrakcyjne pod względem rekreacyjnym.

 

9

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: