Brick Lane – Cool & Independent

East London z obszarem wokół Brick Lane, to niezwykłe centrum londyńskiej społeczności Bangladeszu i zmieniających się etnicznych wzorców Londynu. Kiedyś kojarzony był jedynie ze slumsami i miejscem zbrodni Kuby Rozpruwacza.
1
Dziś Brick Lane to wyjątkowa ulica Wschodniego Londynu, słynąca z indyjskich restauracji serwujących autentyczne curry, sklepów z oryginalną odzieżą i biżuterią, modnych klubów i barów oraz tętniącego życiem niedzielnego targu.
11
10
20
Brick Lane pełne antyków i kolekcjonerskiego kiczu to także rynek początkujących projektantów i undergroundowej sztuki. Znakiem rozpoznawczym tej dzielnicy stała się moda vintage.
25
23
22

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Brick Lane znane jest na całym świecie ze sztuki ulicznej, w której występują artyści tacy jak Banksy, D * Face i Ben Eine. Niezwykłe graffiti pokrywają ściany wielu budynków, a w wąskich zaułkach wciąż powstają nowe dzieła, Artyści z całego świata przyjeżdżają tutaj malować i dzięki nim sztuka ulicy z dnia na dzień ekscytująco się zmienia.
3
8
13

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

15

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

W pobliżu Brick Lane znajdują się najmodniejsze kluby muzyczne znane z eklektycznego połączenia muzyki na żywo i kameralnej atmosfery. To tu mieszczą się liczne sklepy z płytami z prawdopodobnie najlepszym sklepem muzycznym w Londynie – Rough Trade, założonym w 1978 roku przez Geoffa Travisa wraz z niezależną wytwórnią muzyczną Rough Trade Records.

21

28

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Sklep oferuje wszystko, od głównego nurtu poprzez alternatywny rock, post-punk i new wave, garage rock i rock psychodeliczny, ale także pop, folk, electro i soul. Rough Trade nie tylko sprzedaje płyty, można tu wypić filiżankę herbaty z kawiarni i posłuchać jednego z zespołów grających na żywo, przez większość dni.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Brick Lane jest tłem w wielu teledyskach, m.in “All These Things I’ve Done” (The Killers) i „Glory Days” (Jack Just).

 

Thank you for visiting! 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: