Kościelec, zimowa wyprawa sobie znanym szlakiem

25
Beskidy tak jak Tatry mają swój Kościelec, z pewnością mniej znany od tatrzańskiego szczytu, którego  sylwetka okazale prezentuje się z rejonu Hali Gąsienicowej, ale widoki tu w Beskidach, są równie piękne. 
10
8
Tereny szczytowych partii beskidzkiego Kościelca tworzą  „Rezerwat Kościelec”. Jego nazwa pochodzi od nazwy szczytu, który stanowi  grzbiet odchodzący od Malinowskiej Skały (1052m. n.p.m.),  wchodzącej w skład Pasma Baraniej Góry Beskidu Śląskiego. Powierzchnia rezerwatu znajduje się na terenie Leśnictwa Łukaszne, obręb Lipowa.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

26
Lipowa Ostre (ok. 539 m) – Dolina Zimnika – Łukaszne – Kościelec (1022 m)
Beskidzki szlak na Kościelec rozpoczyna się w Lipowej, na skrzyżowaniu w Ostrem, u wylotu Doliny Zimnika utworzonej przez potok Leśnianka. Z początkiem szlaku biegnie ścieżka przyrodnicza „Dolina Zimnika”, z tablicami edukacyjnymi ilustrującymi charakterystyczne dla tutejszego środowiska gatunki flory i fauny.
17
22
18
Na wysokości leśniczówki, po przekroczeniu potoku szlak biegnie drogą asfaltową, ale można od niego zboczyć na prawo i wspiąć się na strome zbocze Kościelca (1022 m) mało popularną trasą.
 19
21
20
Ze szczytu Kościelca można dotrzeć na Przełęcz pod Malinowską Skałą, gdzie znajduje się węzeł szlaków turystycznych na Skrzyczne, Baranią Górę i do Przełęczy Salmopolskiej.
11
Szlak można także pokonać od strony Skrzycznego – wpis z rowerowej wyprawy na Malinowską Skałę – klik →  MTB – Beskidy, najpiękniejsza trasa rowerowa na Skrzyczne.  
Thank you for your visit!  🙂

  1. Beautiful winter pictures! 😊 We had winter here fot ten hours, couple of days ago, then it snow but was soon gone. I don´t miss the snow, it´s to late now. Up n the north of Sweden in some areas it´s about 2 meters of snow. 😀

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: