W poszukiwaniu zimy – San Martino di Castrozza – Passo Rolle

Kiedy u nas zimy próżno wypatrywać, w Alpach śnieg sypie jak szalony. Podczas ostatniego, krótkiego wyjazdu na narty do San Martino di Castrozza, już w drodze nadmiar śniegu okazał się problemem. Lawiny odcięły nam drogę dojazdu tuż przed dotarciem do celu (brakowało 12 km), musieliśmy zawrócić i jechać okrężną drogą, nadrabiając ponad 200 km.
6
Obszar  San Martino di Castrozza – Passo Rolle (południowy odcinek Dolomiti Superski), oferuje trasy z gwarantowanym śniegiem, na wysokości od 1404 do 2357 metrów. Sezon narciarski rozpoczyna się na trasach Passo Rolle pod koniec listopada  i trwa w całym regionie aż do Wielkanocy.
8
45 km tras narciarskich prowadzi przez Carosello delle Malghe i stanowi idealne miejsce do uprawiania narciarstwa  alpejskiego, freeride’u, skitouringu i snowboardu. Istnieją tu dwa snowparki: Snowpark San Martino i Park Rolle Railz.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Spektakularne krajobrazy Dolomitów, wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO sprawiają, że San Martino di Castrozza i Passo Rolle jest idealnym miejscem na zimowy wypoczynek.
18
Temperatury w tym rejonie nie są zbyt niskie i jest wiele słonecznych dni, choć podczas mojego pobytu śnieg padał częściej niż zwykle i sporo było pochmurnych dni.
14

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

W sumie region oferuje 60 km tras na wysokości od 1,404 do 2,357 m.  45 km od „Carosello delle Malghe” i  15 km na stokach przełęczy Rolle. Wszystkie trasy zjazdowe przeznaczone są dla różnych poziomów zaawansowania, dobrze przygotowane i nie są przepełnione.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Oprócz tras zjazdowych region ma w ofercie 30 km tras do narciarstwa biegowego.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

  1. Beautiful pictures, Marzi!😊 Here in southern Sweden we don´t had any winter, but today it´s -5°C and blue sky but no snow. I don´t miss the snow, especially I beginning to work 50 km from my home, so I want clean roads.😊

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: