JOAN MIRÓ: FORMS OF FREEDOM

42
Podczas wakacyjnych wędrówek, w jednym z najpiękniejszych miasteczek Adriatyckiej Riwiery – Rovinj (Rovigno), w tutejszym Heritage Museum, natrafiłam na wybitną wystawę – JOAN MIRÓ: FORMS OF FREEDOM, prezentującą 60 oryginalnych dzieł hiszpańskiego mistrza.
22
8
Większość z wystawionych prac (litografie, ryciny, drzeworyty i pochoiry), wystawiana jest po raz pierwszy. Cała wystawa jest zorganizowana wokół wielu tematów – hiszpańskiej wojny domowej, surrealizmu, kolorów i prostoty, roli dzieciństwa oraz fascynacji literaturą i wolnością.
1
2
3

4

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

26

24

25
Miró wykształcił swój niepowtarzalny styl, charakteryzujący wszystkie jego prace – od obrazów po ceramikę i freski. Intensywne kolory, linie, uproszczone znaki, upodabniają jego pracę do radosnych wytworów dziecięcej wyobraźni. Jednak artysta operuje tymi środkami świadomie i w niezwykle wyrafinowany sposób, ukazując bogatą narrację zacierającą granice między wyobraźnią a rzeczywistością.

 

JOAN MIRÓ, 1893-1983, hiszpański malarz i rzeźbiarz. Tworzył dzieła na pograniczu surrealizmu i abstrakcji, inspirowane sztuką dziecięcą.

14

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: