Paryski szyk świątecznych wystaw

Kiedy przyjechałam tu w połowie listopada, większość ulic i sklepowych witryn, była już w świątecznym wystroju.

p41

Elegancja Paryża, odbija się w ogromnych witrynach paryskich sklepów niczym w zwierciadle. 

p40

Uchodzący za światową stolicę mody Paryż, dyktuje nowe trendy i przyciąga wszystkich, którzy interesują się modą, nowinkami w modzie i jest prawdziwą zakupową mekką. Miastu nie brakuje wspaniałych sklepów, także tych luksusowych jak le Printemps czy Galeries Lafayette.

p9

W Paryżu prawdziwą przyjemność można znaleźć także w obserwowaniu wystroju sklepów i sklepowych wystaw. Dbałość o szczegóły i prostota sprawiają, że witryny, szczególnie w świątecznych aranżacjach, są autentycznie piękne.

p25
Szczególnie magiczne są wystawy w Galeries Lafayette – domu towarowym przy bulwarze Haussmanna.
W tym roku okna wystaw przy Boulevard Haussmann to dosłowne carte blanche, które przedstawiają niezwykłe przygody niedźwiedzia polarnego i jego rodziny na biegunie północnym. Białe niedźwiadki pośród zachwycającej bielą natury, świętują Boże Narodzenie i odkrywają lód jako pole do zabaw.
Cała wystawa, zaprojektowana została przez artystę plastyka Lorenzo Papace, wykonana jest z białego kartonu. Wszystkie postaci są animowane, poruszane za pomocą misternych mechanizmów, zawieszonych wysoko, ponad wzrokiem oglądających. Całość projektu wykonana jest z białego papieru, który jest w 100% z recyklingu, odnosi się do dbałości o środowisko i podkreśla znaczenie lodowców na biegunach.
p21
Ogromna, kartonowa  choinka w Galeries Lafayette Haussmann.
Zabawa i świąteczny nastrój Bożego Narodzenia, poruszające się duże koła i małe domki, niedźwiedzie polarne, które są na wszystkich piętrach domu towarowego, wprawiają oglądających w magię Świąt.
Okazała przeszklona kopuła Galeries Lafayette reprezentuje styl art nouveau. Została zaprojektowana w 1912 roku przez Ferdinanda Chanuta. 
p17
Jeśli zakupy w dużych galeriach i ekskluzywnych sklepach nie sprawiają Ci przyjemności, możesz przespacerować się na jeden z licznych o tej porze świątecznych jarmarków.
p30

Każdego roku, już w połowie listopada, na słynnych Polach Elizejskich otwierają się kramy ze świątecznymi słodyczami,  regionalnymi produktami, dekoracjami i prezentami.

p28
Jarmark na Polach Elizejskich jest największym jarmarkiem w Paryżu, z prawdziwie świąteczną atmosferą. Chętnie przychodzą tu rodziny z dziećmi i mnóstwo turystów.
Każdy odwiedzający o tej porze roku stolicę Francji, tak jak ja, poddaje się jej świątecznemu nastrojowi.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: