Königssee – Królewskie Jezioro Parku Narodowego Berchtesgaden

Malownicze położenie wtulonego w alpejską dolinę Jeziora Królewskiego – Königssee – sprawia, że jest ono jedną z największych atrakcji Parku Narodowego Berchtesgaden.
2

4

3

Obejmujące powierzchnię ponad 5200 km² jezioro, leżące w Alpach Bawarskich, otoczone jest od wschodu szczytami Gotzenberg i Jenner, od zachodu drugim co do wielkości niemieckim szczytem Watzmann. To najczystsze jezioro niemieckich Alp, wraz ze stromymi zboczami górskich szczytów, przypomina krajobrazem skandynawskie fiordy. Szmaragdowa w letnie miesiące tafla jeziora, zimą skuta jest lodem.
0
Położenie na południowy wschód od Monachium sprawia, że Königssee jest doskonałym miejscem na weekendowy wypoczynek, albo ciekawym przystankiem w podróży.
1
10
Stojący na półwyspie św. Bartłomieja, XII-wieczny kościół z czerwonymi kopułami dachu, na tle wschodniej ściany góry Watzmann, od czasów romantyzmu był inspiracją pejzażystów. Barokowe wnętrze kościoła jest wzorowane na planie katedry w Salzburgu.
5
11

 


Miłośników filmu zainteresuje miejsce w którym spędziła dzieciństwo i młodość wspaniała aktorka Romy Schneider. Rodzina Romy, przeniosła się z Wiednia do Schönau – do „domu Mariengrund” swoich dziadków. Choć od 1955 roku, Romy spędzała dużo czasu na planie filmowym, chętnie wracała w rodzinne strony.
7
Dziś w Schönau można odwiedzić wystawę przedstawiającą życie prywatne i światową karierę aktorki. Imponująca kolekcja składa się z prywatnych zdjęć z okresu dziecięcego i młodzieńczego Romy, dokumentów z czasów szkolnych, oryginalnych kostiumów filmowych, kart z autografem, pocztówek i plakatów kinowych.

W Alpach Bawarskich, w okolicach Parku Narodowego Berchtesgaden, kryje się wiele przepięknych, krajobrazów. Jednym z nich jest znany z pocztówek i puzzli, widok położonego na tle stromych górskich szczytów, kościoła parafialnego św. Sebastiana w Ramsau.

12

13

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: