Wiosna – szczęście każdego ogrodnika

27
Dla każdego właściciela ogrodu, nie ma większego szczęścia niż nadejście wiosny. Nareszcie można przystąpić z zapałem do pracy – przycinać, kopać, sadzić, siać, nawozić… i z radością czekać na to, co wyrośnie. Wiosna nabiera szalonego tempa, nabrzmiałe pąki drzew rozwijają soczyste liście, w sadach drzewa obsypane są kwiatami, wszystko kwitnie, a chwasty rosną jak szalone. Trzeba pomyśleć o rozsadach i przekopać grządki w warzywniku.
Swój ogród prowadzę w wiejskim stylu – łączenie kwiatów i warzyw nie tylko upiększa ogród, ale przyciąga owady zapylające. To pomaga uzyskać większe plony w zgodzie z naturą.

22

Oczyszczone z trawy i chwastów miejsca pod drzewami owocowymi, przekopuję z kompostem. Obsadzam je aksamitkami, które nie tylko ładnie komponują się z otoczeniem, ale swoim specyficznym zapachem, odstraszają wiele szkodników.

19

21

Od wielu lat uprawiam warzywa i zioła na podniesionych grządkach, w specjalnie do tego przeznaczonych skrzyniach. Warzywnik w takiej formie o wiele łatwiej pielęgnować, dzięki temu rośliny są zdrowe i dają lepsze plony.

26

24

23

25

Ale póki co zatrzymam się na chwilę, żeby pokazać efekty mojej ubiegłorocznej pracy. Tak dziś wygląda wiosna w moim ogrodzie…

1

2

16

15

4

12

10

13

17

18

3

Chcesz być szczęśliwy całe życie, mówią niektórzy – zostań ogrodnikiem. I to prawda, bo w uprawie ogrodu liczy się najbardziej jego pozytywny wpływ na nasze samopoczucie.
  Thank you for visiting! 🙂

  1. Ja to się chyba starzeję, bo coraz bardziej chciałabym takiego ogrodu, tego dziubania w ziemi, a całe życie wydawało mi się to stratą czasu:))
    I Ty dopiero uświadomiłaś mi, czemu te aksamitki tak…. śmierdzą:))

    Polubione przez 1 osoba

  2. Za mną też weekend spędzony w ogrodzie – było koszenie, plewienie, przycinanie, grabienie, sadzenie… a i jeszcze budowanie altany. 😉 Myślę, że zwłaszcza po zimie człowiek tak jest spragniony słońca i zieleni, że praca w ogrodzie to czysta przyjemność. 🙂
    Piękne zdjęcia! Widać, że sporo serca wkładasz w swój ogródek! 🙂

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: