Lunga Via delle Dolomiti 🚲

W Dolomitach jest wiele atrakcyjnych tras rowerowych ze spektakularnymi widokami majestatycznych gór, z ich obrazem odbitym od krystalicznej powierzchni jezior i miejscami bogatymi w piękną architekturę,  historię i tradycję.
8
Jedną z ciekawszych tras rowerowych, przystępną dla początkujących rowerzystów, także dla rodzin z dziećmi, jest Lunga Via delle Dolomiti, zwana także Ciclabile delle Dolomiti.
Trasa przebiega trasą dawnej linii kolejowej (działającej aż do połowy lat 60.), przez jej przez historyczne tunele kolejowe Dolomitów i dalej wśród lasów i malowniczych jezior. Linia łączyła kiedyś Cortinę z Dobbiaco na północy z Calalzo di Cadore na południu i dziś jest częścią projektu o nazwie „Cykl Dolomitów”.
25

11

5
19
Odcinek biegnący u podnóża Pomagagnon poprzez otwartą przestrzeń, wspina się nieznaczne do Ospitale i dwóch tuneli, między którymi przejeżdża się mostem nad potokiem Felizon i głębokim wąwozem poniżej. Przechodząca przez miejscowości Cortina d’Ampezzo, San Vito di Cadore, Borca di Cadore, Vodo Cadore, Valle di Cadore, Pieve di Cadore, Calalzo di Cadore, ścieżka rowerowa jest jedną z wiekszych atrakcji okolicy Belluno.
12

20

4

1

22

24

23

21
Trasę można przejechać w całości lub w dowolnej długości odcinkach, obierając dogodny dla siebie kierunek. Można rozpocząć jazdę spod dawnego dworca kolejowego w Cortinie d’Ampezzo (dystans Cortina – Cimabanche liczy około 15 km: 5 km drogą z nawierzchnią asfaltową i 10 km drogą szutrową). Trasa jest całkowicie wolna od ruchu drogowego, przeznaczona tylko dla rowerzystów i ruchu pieszego.
26
Wycieczkę można przedłużyć o kolejne 15 km, w kierunku Dobbiaco, dojeżdżając do malowniczego Lago di Dobbiaco.

27

28

16 Comments

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: