Ciepłe wakacje zimą? Zaproszenie na Fuerteventurę

Piaszczyste plaże i przyjazny klimat przez cały rok – to wymarzony pomysł na wypoczynek, gdy u nas szaleją zamiecie i zima daje się wszystkim we znaki. 
costacalma5
costacalma6
costacalma7
Fuerteventura, druga pod względem wielkości wyspa archipelagu Wysp Kanaryjskich na Oceanie Atlantyckim, jest od 2009 roku wpisana jako rezerwat na listę UNESCO. Wyspa leżąca zaledwie 100 km od Sahary, podzielona jest umownie na dwa regiony – półwysep Jandia i region Corralejo.
costacalma2
costacalma3
costacalma1
Półwysep Jandia ze skalistym wybrzeżem z wydmami oraz zatokami, bezkresnymi plażami o jasnym piasku i słynną Playa de Sotavento, zaliczaną do najpiękniejszych plaż świata. Sotavento szeroka na kilkaset metrów, rozciągająca się na długości wielu kilometrów, jest idealnym miejscem aktywnego wypoczynku.
sotavento1
sotavento2
sotavento3
Najpiękniejszy odcinek tej plaży, to Playa Barca z malowniczą laguną, znaną wszystkim miłośnikom sportów wodnych – odbywają się tu mistrzostwa świata w windsurfingu.
sotavento4
sotavento5
Corralejo 
Największą atrakcją północnej części wyspy są naturalne wydmy, stanowiące część Parku Naturalnego, w skład którego wchodzi także Wyspa Lobos.
corralejo1
corralejo2
corralejo3
Wzdłuż całego wybrzeża, ciągną się wspaniałe plaże, z drobnym piaskiem i wydmami w tle.
corralejo4
corralejo5
Cofete Beach
Do leżącej na obszarze Parku Naturalnego plaży Cofete, prowadzi szutrowo-kamienista, wąska górska droga.
cofetebeach3
cofetebeach4
Dojazd do plaży, u stóp góry Pico de la Zarza, stanowi duże wyzwanie. Nagrodą są puste i niewiarygodnie piękne, dzikie krajobrazy i gigantyczne fale, osiągające kilka metrów wysokości.
cofetebeach1
cofetebeach
cofetebeach2
Ajuy
To mała, rybacka miejscowość położona na zachodniej stronie wyspy, której obszar jako pierwszy wypiętrzył się z wody prawie 20 mln lat temu.
ajuy
Żwirowa, czarna plaża i jej otoczenie, w całości zbudowane są z bazaltu. Wielką atrakcją tego miejsca są  jaskinie wyżłobione przez wody oceanu w zatoce Caleta Negra.
playanegras1
grottecuevasnegras
playanegras2
W głębi lądu napotyka się charakterystyczne dla wyspy krajobrazy.
losmolinos
losmolinos1
puertitodelosmolinos
road
mountainview
Przyroda, zatoki i plaże zachodniego wybrzeża Fuerteventury powalają swoją dziką naturą. Niedostępne i piękne, szczególnie o zachodzie słońca robią wielkie wrażenie.
puntaguadalupe7
puntaguadalupe9
puntaguadalupe10
puntaguadalupe18
Fuerteventura ze swoim łagodnym klimatem, jest poza sezonem turystycznym idealnym miejscem do wypoczynku dla wszystkich, którzy kochają naturę i  cenią sobie jej bliskość.

costacalma10

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: