Krajobrazy malowane jesienią – Zabytkowy Park Habsburgów

Jednym z piękniejszych o tej porze roku miejsc, jest założony jeszcze w XVII wieku park, będący ogrodem zamkowym Pałacu Habsburgów w Żywcu.
13
Początkowo założono go w stylu włoskim i składał się z wielu regularnych kwater z krzewami i kwiatami. Z czasem park uzupełniono o kwatery z drzewostanem, powstały kanały wodne z kamiennymi mostkami, na zewnętrznym dziedzińcu wybudowano ozdobną studnię.
31
14
Zamek wraz z parkiem wielokrotnie zmieniał właścicieli. Na początku XIX wieku, przekształcono krajobrazowy styl parku z włoskiego na angielski. Powstał Domek Chiński oraz fontanna i półkoliste rozarium. Z tego okresu pochodzi piękna, szeroka aleja lipowa.
3
19
2
27

28

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

30

26

18

20

16

21

 

Dziś w parku rośnie kilka tysięcy drzew, krzewów i pnączy. Wśród nich dominują rodzime gatunki liściaste: dęby, klony, lipy i jesiony. Spotkać można tu także tulipanowce, dęby kaukaskie i sosny himalajskie. Wiele drzew ma charakter pomnikowy, a najstarsze drzewa liczą ponad 300 lat.

 

 

 

 

  1. Very beautiful autumn pictures! 🙂 So many different and beautiful trees. You have caught the feeling of autumn. Before I started to shoot I did´t like the fall, but since I started to shoot a couple of years ago I appreciate it because the wonderful colors.

    Polubione przez 2 ludzi

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: