Enduro Trails Beskidy

11
W Beskidach istnieją doskonałe warunki do uprawiania kolarstwa górskiego (klikMTB – Beskidy, najpiękniejsza trasa rowerowa na Skrzyczne ) i to właśnie tu, w Beskidach, w Bielsku-Białej  powstał pierwszy kompleks górskich ścieżek rowerowych – Enduro Trails. Trasy rozpościerają się w masywie Klimczoka pomiędzy Szyndzielnią (1030 m n.p.m.) i Kozią Górą (686 m n.p.m.)
Enduro Trails obejmuje ścieżki rowerowe o różnym stopniu trudności, które łącznie liczą 9 km długości.
19
Ścieżka zielonaStefanka – dla początkujących,
Ścieżka niebieskaTwister – dla średnio zaawansowanych
Ścieżka czerwonaStary Zielony  – dla zaawansowanych trialowców
Ścieżka czarna – DH+  – dla ekspertów,  2-kilometrowa, spadek nachylenia terenu wynosi aż 14 proc.
Wszystkie trasy zostały tak zaprojektowane, że nie trzeba było wycinać rosnących tu drzew. Ścieżki są utwardzone, odwodnione, doskonale wyprofilowane i dzięki temu bezpieczne.
Trasy flow-trail –  mają optymalne dla każdego poziomu trudności nachylenie i dają maksimum przyjemności z jazdy.
30
Podjazd Daglezjowy (otwarty w 2017 roku), to wijący się serpentynami, wśród rosłych i pięknych daglezji, singiel podjazdowy bez stromych ścian i technicznych trudności.
10
3
7
5
4
Stefanka  – Superflow- Trasa Zielona o długość 0,9 km i nachyleniu 4,9%
13
9
Jest najłatwiejszą trasą o krótkim szutrowym podjeździe na start i pięknie wyprofilowanymi, łagodnymi, żwirowymi ścieżkami do zjazdu. Idealna dla wszystkich, nie wymagająca technicznych umiejętności – czysta przyjemność!
Cyganka – Trasa Zielona o długość 1,7 km i nachyleniu 4%
24
2
17
Jest to krótka i ciekawa trasa będąca alternatywą dla Stefanki. Cyganka jest bardziej wymagająca i nie tak prosta jak Stefanka, a przy większych prędkościach wymaga pewnych umiejętności techniczych. Porównywana jest do krótkiego Twistera. Start  zaczyna się, tuż za bramką podjazdu Daglezjowego.
Twister – Trasa Niebieska o długość 4,4 km i nachyleniu 6,2%
Rowerowy Superflow, najdłuższa, doskonale wyrzeźbiona linia, pełna płynnych zakrętów z idealnymi bandami. Idealnie nadaje się do ćwiczeń techniki jazdy.

1

12

DCIM100GOPROG0013860.

Obok tras  superflow, dla rowerzystów obytych z górskimi zjazdami, w kompleksie Koziej Góry istnieją trasy zjazdowo -endurowe:  Stary Zielony – Trasa Czerwona o długości 2,2 km i nachyleniu 11,8%  oraz DH+ – Trasa Czarna o długości 2,0 km i nachyleniu 13,5%
18
Obie trasy to prawdziwe górskie szlaki z korzeniami, kamieniami i stromiznami. Ciasne bandy i różnej wielkości hopy stanowią prawdziwy poligon do nauki zjazdu, ale tylko dla odważnych!
W realizacji jest szlak przez Kołowrót na Szyndzielnię. Aby zapobiec ich niszczeniu trasy są zamykane na zimę.

6

16

28

27
Na Kozią Górę można podjechać kilkoma ścieżkami, m.in szlakiem turystycznym (dla pieszych turystów) lub podjazdem Daglezjowym (tylko dla rowerzystów). Na jej szczycie można odpocząć w schronisku, którego historia sięga XIX wieku.
23

25

29

26

Dawniej Schronisko na Koziej Górze określano jako Schronisko nad Torem, a później przyjęła się nazwa Stefanka (od nazwiska ówczesnego burmistrza Bielska-Białej Karla Steffana).

 

Z rowerowymi pozdrowieniami 🚵🏼‍♀️

  1. So many beautiful pictures. Beautiful nature and lovely bike path in the woods. Have you photographed action photography with mountain bikes? Low shutter speed and pan on the bike will be beautiful photos. You have a beautiful photo on a biker in the post, which has sharpness, and the background is blurred. 🙂

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: