Lago di Toblino i Lago di Cavedine – malownicze miejsca regionu Trentino

Wokół Jeziora Garda znajduje się wiele miasteczek, kurortów turystycznych i uroczych alpejskich jezior, które warto odwiedzić planując urlop w tym regionie. Panuje tu łagodny, przyjemny klimat, pomimo tego, iż obszar zanurzony jest wprost w alpejskim środowisku.
g6
JEZIORO TOBLINO – jedno z najbardziej malowniczych miejsc włoskiego regionu Trentino, często umieszczane na kartkach pocztowych i chętnie odwiedzane przez turystów. To niewielkie alpejskie jezioro, zajmujące powierzchnię 0,67 kilometrów kwadratowych, usytuowane jest na samym końcu Doliny Jezior, w pobliżu miejscowości Vezzano, Calavino, Trento, Sarche oraz Padergnone.
g9
49
Jezioro Toblino (Tobliner), małe jezioro otoczone wysoką, bujną trzciną i ciekawą roślinnością, uznaną wraz z jeziorem za naturalne siedlisko botaniczne (chronione przez autonomiczną prowincję Trento). Zamieszkane jest przez kilka gatunków ryb i ptaków wodnych, takich jak łabędzie, kaczki, łyski, perkozy dwuczube oraz czaple siwe. Charakterystyczne dla tego otoczenia są plantacje tarasowe obejmujące oliwne gaje i winnice.

g20

g19

Zamek na Jeziorze Toblino z XVIII wieku z harmonijnymi formami renesansowymi, jest jednym z najbardziej znanych zamków w Trentino. Słynna jest jego wyjątkowa lokalizacja i piękna otaczająca go okolica, zamek słynie także z wielu mrocznych legend i wyśmienitej kuchni w restauracji zamkowej.
g10

g7

g21

g23


Na północ od Jeziora Garda, w dolinie Valle del Sarca, między miejscowościami Dro i Pietramurata, znajduje się  największe w Alpach polodowcowe  osuwisko skalne zwane – MAROCCHE. Jego nazwa pochodzi od słowa „marocca”, co w dialekcie regionalnym Trentino oznacza rumowisko skalne. Marocche z Dro są utworzone z wapiennych szczątków organizmów.
g11
g12
g13
Cały obszar Marocche jako biotop,  ze swoim wyjątkowym ukształtowaniem geomorfologicznym terenu, jest objęty ochroną. Odnaleziono tu ślady dinozaurów liczące 190 milionów lat. Występująca tu roślinność ma pionierski charakter, typowa dla występowania w szczelinach skał i gruzu.

g25

g24

g26

37
Marocche bogate są w małe zalewiska spływającej wody z największego lodowca Włoch – Adamello, które tworząc niewielkie jeziorka, łączą się z rzeką Sarca o długości 85 kilometrów i wpadającą do największego jeziora Półwyspu Apenińskiego – Lago di Garda.
g27
g17
W tym niepowtarzalnym środowisku naturalnym Marocche, znajduje się JEZIORO CAVEDINE, którego wody bogate są w wiele gatunków ryb  (żyje tu m.in troć, sieja, szczupak, lin, savetta, sandacz, okoń, miętus).
g18
g16
Na jego zachodnim brzegu krajobraz pozostał nienaruszony w swoim pierwotnym pięknie.
Urzekające krajobrazy, piękno natury, spokój i kojąca cisza sprawiają, że okolice Lago di Toblino i Lago di Cavedine, są idealnym miejscem na wypoczynek.

  1. Yes, beautiful pics from beautiful Italy…
    Seeing such – almost unspoiled – beauty of the Nature one cannot help thinking that it must be some higher intelligence in the Universe, behind this beauty.
    Greetings,

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: