Lago di Garda – łagodny klimat, czysta woda i piękne plenery

Lago di Garda – łagodny klimat, czysta woda i piękne plenery – oto czym przyciąga Jezioro Garda.
47
Położone w północnych Włoszech, u południowych podnóży Alp, pomiędzy Weroną a Brescią. Wyrzeźbione przez dawny lodowiec, pozwala zrozumieć jak doskonale działają siły natury, tworząc przepiękne krajobrazy.

51

36
50
Cudownie łagodny klimat przez cały rok i różnorodność krajobrazu sprawiają, iż jest to idealne miejsce do wypoczynku – nie tylko dla tych, którzy uwielbiają niespieszną włóczęgę po uroczych miasteczkach wokół jeziora, pełnych architektonicznych perełek, muzeów, zabytków i doskonałych restauracji, ale także dla tych, którzy uwielbiają aktywnie spędzać wakacje. Jest to doskonałe miejsce do uprawiania sportów wodnych: żeglarstwa, windsurfingu, kajakarstwa, ale także nurkowania i wędkarstwa.
19
11
RIVA DEL GARDA – Urocze miasteczko historią sięgające średniowiecza. Malownicze uliczki, piękne widoki na góry i na jezioro są dużą atrakcją.

53

15

16

10
Poza sportami wodnymi, uprawia się tu trekking, nordic walking i wspinaczkę, a położone nad północnym brzegiem ARCO, jest prawdziwą mekką uprawiających wspinaczkę na okolicznych skałach i licznych via ferratach.
40
20
18
39
ARCO to także uznany region uzdrowiskowy. Ze względu na czyste, zdrowe powietrze już pod koniec XIX wieku zbudowano tu uzdrowiska, w których do dziś można zażywać kąpieli i inhalacji.
6
W całej miejscowości widoczne są elementy architektoniczne sięgające wpływów austriackich na tych terenach, które nadały charakterystyczny styl parkom i ogrodom i secesyjnym willom.
1
5
W Arboreto di Arco, wzdłuż trasy wiodącej przez ogrody publiczne, aż do gajów oliwnych na drodze do średniowiecznego zamku, można podziwiać rośliny pochodzące z wielu kontynentów. Zamek w Arco wzniesiono  na skale górującej nad całym terenem w centrum Doliny Sarca.
29
MALCEZINE i znak rozpoznawczy tej miejscowości – Castello Scaligero, położony na wzgórzu zamek, który zachował swój średniowieczny charakter jest miejscem, które inicjuje wiele artystycznych imprez. Latem jest tu otoczona murami scena teatralna i kino pod gołym niebem. Roztacza się stąd widok na całe jezioro. Z Malcesine kursuje kolejka na szczyt Monte Baldo (165 metrów ponad poziom jeziora), skąd wiodą liczne piesze szlaki z widokami od Wenecji, aż po Dolomity, jest to też doskonały punkt startowy dla lotni i paraglid’ów.
25
26
27
48
Wokół całego jeziora, przypominającego kolorem wody Adriatyk, położonych jest mnóstwo typowych dla tego regionu miasteczek z uroczymi uliczkami, tarasami widokowymi na góry i jezioro oraz prawdziwie włoskimi restauracjami.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: