Santorini, grecka Thira – najciekawsza wyspa Cyklad – II część

Santorini to nie tylko spektakularne krajobrazy, piękne plaże, ciekawa architektura i historia. To także niezwykłe miejsca, które stworzyli prawdziwi pasjonaci i które na stałe wpisały się w klimat wyspy.
6

87

Oia, najbardziej znana wioska na wyspie (słynąca z charakterystycznych krajobrazów i typowej architektury o czym pisałam w – Santorini, grecka Thira – najciekawsza wyspa Cyklad – I część, ma także swoje magiczne miejsca. Jednym z nich jest ATLANTIS BOOKS – magiczne miejsce dla miłośników książek.
44
Atlantis Books to niezależna księgarnia w wiosce Oia, założona w 2004 roku przez grupę przyjaciół z Cypru, Anglii i Stanów Zjednoczonych. Jedyna w swoim rodzaju księgarnia, przyciągająca specyficznym klimatem, ma w sprzedaży książki w języku greckim, angielskim, hiszpańskim, włoskim, niemieckim, francuskim, a także dwie półki wydawnictw holenderskich.
41
42
43
Przez cały rok odbywają się tu festiwale literackie, pokazy filmowe, czytanie książek. Księgarnia ma w swoich zbiorach pierwsze wydanie MAŁEGO KSIĘCIA ⭐️.  Można tu wsiąknąć na długie godziny 😃

48

74
Kamari (miejscowość położona na południowo- wschodnim krańcu wyspy), nie ma tu widoku na kalderę, są za to piękne plaże z wulkanicznymi kamieniami i czarnym piaskiem – i coś szczególnego dla miłośników kina – OPEN AIR CINEMA KAMARI.
81
Działające od 1987 roku Kino na otwartym powietrzu, oferuje gościom i mieszkańcom unikalne wieczory w filmach w przyjemnym, naturalnym otoczeniu.
75
76
Nowoczesne brzmienie i projekcja, filmy klasy A, ogród jak atmosfera, dyskretne oświetlenie i szacunek do tradycyjnej architektury Santorini, przyciągają setki gości, którzy co wieczór ustawiają się w długiej kolejce po bilety.
Jest tu bar z koktajlami, lokalne piwo i wino, przekąski i lody. Filmy emitowane są w wersji angielskiej z napisami greckimi.
83
Cinekamari znajduje się przy wjeździe do miasta Kamari, przy głównej drodze do miasta Fira. Jest otwarte od maja do października – od 20:30, film rozpoczyna się 21.30. Wstęp wynosi 8 euro.
77

 

Mając świadomość swojej ważnej roli w lokalnym społeczeństwie, kino bierze udział w różnych wydarzeniach kulturalnych. W miesiącach letnich odbywają się tu także koncerty i wystawiane sztuki teatralne. OPEN AIR CINEMA KAMARI zostało uznane przez kanał TRAVEL CHANNEL oraz GUARDIAN.UK, jako jedno z 10 najlepszych kin na świeżym powietrzu na całym świecie.

 

89
Santorini to także symbol tradycji, która przekazywana jest z pokolenia na pokolenie. Możemy przekonać się o tym, gdy zapuścimy się w mniej znane turystom miejsca, z dala od kaldery.
85
Jednym z takich miejsc jest położona na południowym- zachodzie tawerna, należąca do rodziny GIORGAROS. Prowadzona kiedyś przez dziadka – rybaka, potem przez jego synów, a dziś przez wnuki, rybna tawerna oferuje najświeższe i najpyszniejsze ryby na całej wyspie.
Codziennie Maria, przygotowuje dania z ryb, ośmiornic, homarów i drobnych krewetek, złowionych przez jej męża Andre i ich synów. W kuchni pomagają córki Anthoula, Haroula i Roussa. Najmłodszy syn Nick, pomaga we wszystkich pracach.
94
Wizyta tu, to obok doświadczania prawdziwej gościnności, także niezwykłe kulinarne doznanie.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: