Bajkowy ogród w zimowej szacie – lodowe ozdoby

Śniegowa pierzynka otulająca zimą rośliny w ogrodzie to piękna „dekoracja”, ale sprawia, że ogród wydaje się uśpiony. Co zrobić żeby go ożywić? W ogrodzie o każdej porze roku ważna jest aranżacja. Ujemne temperatury pozwolą na udekorowanie ogrodu w lodowe ozdoby, które w mroźne dni, będą cudownie połyskiwać w świetle. Zimowe dekoracje najłatwiej wykonać z tego co znajdziemy w ogrodzie – zielone gałązki choinek, listki ostrokrzewu, szyszki, czerwone kuleczki berberysu, irgi i jarzębiny zatopmy w lodowych kryształach. Zawieszone na oprószonych śniegiem, bezlistnych gałązkach drzew sprawią, że będą pięknie kontrastowały z bielą śnieżnego puchu.
09
Czerwień i ciemna zieleń to kolory kojarzące się ze świętami. Wykorzystane w dekoracjach umieszczonych na tle śnieżnej bieli, wprowadzą nas w świąteczną atmosferę.
Jak powstają lodowe zawieszki? Do ich wykonania najlepiej wykorzystać małe, płytkie foremki o różnych kształtach, ja użyłam plastikowej formy po czekoladkach.  Trzeba ułożyć w nich drobne czerwone owoce i zalać wodą. Przy panujących mrozach, wystarczy wystawić foremki na zewnątrz.
1
01
2
3
W krótkim czasie, ozdoby zamienią się w lodowe, przejrzyste bryłki. Potem wystarczy zrobić w nich dziurki (ja poprosiłam o pomoc męża – w kilka sekund wywiercił cienkim wiertłem dziurki w lodowych kostkach). Pozostało jeszcze przeciągnąć sznurki i zawiesić ozdoby na drzewach. Nieodzowna okazuje się także gorąca herbata, którą trzeba rozgrzać zziębnięte dłonie 🙂
02
03
05
06
07
Z lodu wykonałam też większe dekoracje, wykorzystując duże foremki.
0.10
10
Pięknie prezentuje lodowy świecznik, który można ustawić na tarasie.
12
11
Lodowe ozdoby, skrzące się niczym magiczne kryształy, wprowadzają magiczny nastrój w ogrodzie. W cieplejsze dni, lekko topnieją, żeby znowu zamarznąć gdy nadejdzie mróz.
Z naturalnych ozdób w ogrodzie ucieszą się także ptaki, które chętnie skorzystają z takich smakołyków.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: