Jak uratować święta? Święta na Skypie

Tegoroczne święta dla wielu z nas będą inne niż wszystkie. Niektórzy spędzą je z dala od rodziny, w niewielkim gronie albo samotnie.

Moje także będą nietypowe – pierwszy raz osobno, bez najstarszych dzieci przy wigilijnym stole. Zdecydowaliśmy spędzić je dla dobra wszystkich osobno, choć tęsknota jest ogromna, bo nie widzieliśmy się rok – od ubiegłych Świąt. Pozostaje technologia i połączenia on-line za ścianą pikseli, choć z prawdziwym opłatkiem i uściskami przesłanymi wirtualnie.

Tu, w rodzinnym domu na znak protestu i tęsknoty, nie ubieramy choinki, jeśli będzie trzeba poczekamy z tym do Wielkanocy, albo do letnich wakacji. Zresztą zmian wprowadzamy więcej, umiar we wszystkim – ograniczenie zbędnych zakupów, mniej gotowania i brak marnowania, niewiele świątecznych ozdób, bez niepotrzebnych śmieci. Mniej komercji, a więcej tradycji.

Choć rzadko to robię, dziś zamieszczam zdjęcie z moimi dziećmi zrobione 10 lat temu, w czasach prawdziwej bliskości i szczerej radości ze Świąt – z życzeniami dla Was, żeby spędzić je w zdrowiu i spokoju, z miłością, w ciepłej rodzinnej atmosferze.

 1. Podobnie jak ty, będzie to miało wpływ na wielu ludzi w tym roku. Zazwyczaj Boże Narodzenie łączy ludzi. Nie ma ogrodzeń oddzielających dzieci od rodziców
  lub braci sióstr . Jest to wirus, który spowalnia nas, spowalnia tradycje i zwyczaje.
  Pomimo bólu, jaki ten wirus przynosi nam, życzę im i ich rodzinie Wesołych Świąt.

  Polubione przez 2 ludzi

 2. Zdjęcie z dziećmi przepiękne i te prezenty na dachu samochodu z choinką słodko wyglądają. A ta idea wszystkiego mniej, skromnie bardzo mnie ujmuje. Zdrowia życzę i pomimo… ciepłych myśli.

  Polubione przez 1 osoba

 3. Jak dla mnie bardzo smutny czas. Probuje wszystkich mobilizowac i mowic , ze w tym roku najwazniejsi sa ludzie, ich usmiechy i rozmowy, ich zdrowie. Wszystko inne… Zycze Tobie rowniez spokoju, zdrowia i milosci. Damy rade !!!!

  Polubione przez 2 ludzi

 4. It is like that for us too. My son is in Norway and can’t come to us in Sweden. We will meet our daughters and their familys in our garden for a while and in the afternoon we’ll have a Zoom-meeting in cyberspace, the twelve of us. Merry Christmas Marzi!

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: