MTB Beskidy, Enduro Trails Szczyrk

W sezonie rowerowym dostaję mnóstwo pytań dotyczących opisywanych przeze mnie tras i szlaków MTB w Beskidach. Na Waszą prośbę zamieszczam więc zebrane linki do rowerowych artykułów uzupełnione o aktualne wiadomości.
MTB – Beskidy, najpiękniejsza trasa rowerowa na Skrzyczne.
MTB – Malinowska Skała
MTB – rowerem na Klimczok
MTB – rowerem na Szyndzielnię
Jesienne MTB
Enduro Trails Beskidy
1
3 sierpnia 2019 w Szczyrku, oficjalnie otwarto kompleks jednokierunkowych ścieżek rowerowych Enduro Trails by TREK. Specjalnie wyprofilowane trasy typu single track, zbudowane są z dala od pieszych szlaków.
hiphopa
Oznaczona niebieskim kolorem trasa HIP HOPA FLOW, dostosowana jest dla początkujących i średniozaawansowanych rowerzystów. Wyprofilowana i wygładzona trasa o długości 5600 m, nachyleniu 7,5% i spadku 420 m, posiada miejsca do wytracania prędkości i bandy ułatwiające pokonywanie wielu ciasnych zakrętów.
otik
Oznaczona czerwonym kolorem trasa OTIK – dla rowerzystów posiadających zaawansowane umiejętności – z naturalnymi przeszkodami w postaci wyeksponowanych korzeni oraz kamieni. Trasa o długości 2850 m, średnim nachyleniu 12,6% i spadku 360 m z licznymi „hopkami”, uskokami i pieńkami od których podobno powstała nazwa Otik.
zbiornik
Obie trasy mają początek ponad zbiornikiem na Hali Skrzyczeńskiej. Na start ścieżek można dostać się wjeżdżając wyciągami: gondolą lub koleją kanapową (karnet rowerowy – cena 59 PLN lub on-line 54 PLN – działa do końca dnia). Jest to więc świetna propozycja dla tych, którzy są zwolennikami samych zjazdów. Jesienią zostaną oddane do użytku kolejne odcinki tras.

skała
Ja za to nie wyobrażam sobie kolarstwa górskiego, bez mozolnego podjazdu, za który nagrodą jest zjazd po naturalnych ścieżkach. Bezpośredni kontakt z przyrodą, z dala od turystycznych szlaków i nieograniczona wolność jaką daje MTB – to największa radość z rowerowych wypraw. 

2

Do zobaczenia na rowerowych szlakach 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: